Kodėl baldai voniai kelia tiek daug klausimų?

Vonios kambariui keliami itin griežti reikalavimai – norime, kad ši patalpa būtų ne tik funkcionali, bet ir išsiskirtų jaukumu, pasižymėtų puikiais estetiniais sprendimais ir atspindėtų bendrą mūsų namų atmosferą. Dėl šios priežasties baldai voniai tampa itin rimtu iššūkiu – jie turi būti komfortiški, patogūs, funkcionalūs, stilingi, saugūs ir kokybiški.

Kaip atrodo kokybiški baldai voniai?

Vonios kambarys, kaip ir virtuvė, yra veikiamas sudėtingų sąlygų, todėl, jei norime, kad čia esantys baldai ilgus metus išlaikytų savo prekinę išvaizdą, labai svarbu įvertinti jų kokybę. Kitaip sakant, perkant baldus voniai būtina įsitikinti, kad jie atitiktų visus reikalavimus, būtų pagaminti naudojant lakus, impregnantus ir kitas priemones, padedančias išvengti žalingo vandens poveikio. Jei baldų paviršius nebus tinkamai apdorotas, drėgmė jį neišvengiamai pakeis. Nors vonios kambaryje dažniausiai naudojami įvairūs metalai ir stiklas, šiuo metu itin daug dėmesio sulaukia ir mediniai baldai voniai.

Vonios baldai gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai čia kalbame apie vonios spinteles ir spintelių komplektus, veidrodžius, šviestuvus, lentynėles ir kitus baldus. Žinoma, nepamirštant svarbiausiųjų – dušo kabinų, vonios, praustuvų ir unitazų. Vis dėlto, vonios kambario įranga yra pritaikyta naudojimui vonioje ir rimtesnių priežiūros klausimų nekelia, o štai nekokybiški vonios baldai jau po pusmečio gali pradėti erzinti savo nefunkcionalumu, imti girgždėti, sulinkti ir pan.

Kaip ir minėjome, kokybiški vonios baldai turi būti padengti specialiomis drėgmę atstumiančiomis dangomis. Baldai voniai taip pat gali būti dengiami ir poliuretano dažais, suteikiančias baldų paviršiui didesnį atsparumą fiziniams ir mechaniniams pažeidimams, padedantiems ilgiau išlaikyti pirminę baldų spalvą. Svarbu įvertinti ir sutvirtinimo elementus bei bėgelių sistemas – tiek vieni, tiek kiti turi būti atsparūs drėgmei, pasižymėti aukšta kokybe ir užtikrinti ilgaamžį naudojimą intensyviomis sąlygomis.

Atsižvelkite į vonios kambario dydį ir namuose dominuojantį stilių

Renkantis vonios baldus, būtina įvertinti jų dydį. Paprastai vonios kambarys nebūna itin erdvus, todėl čia naudojami baldai turi efektyviai išnaudoti kiekvieną centimetrą. Prieš rinkdamiesi baldus, visų pirma turėtumėte atlikti tikslius vonios kambario matavimus ir susidaryti planą, kur kokie baldai stovės. Itin mažai patalpai rekomenduojami kampiniai baldai voniai arba baldai užapvalintais kraštais, saugančiais nuo susitrenkimo.

Labai svarbu įvertinti ir dizaino klausimą, kadangi voniai keliami aukšti estetiniai reikalavimai. Siekiant išlaikyti harmoningą stilių, visuomet rekomenduojama rinktis vienos kolekcijos baldus. Nepamirškite, kad vonios kambarys yra jūsų namų dalis, todėl ši erdvė neturėtų skirtis nuo bendros būsto atmosferos, t. y. jei namuose dominuoja klasikinis stilius, vonios kambariui nereikėtų rinktis modernių ar minimalistinio dizaino baldų.